Aktualności

ZGŁOŚ SIĘ DO PROGRAMU „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022

MODUŁ II - „Opieka na odległość”                                                  

W związku z pozyskaniem środków finansowych na zakup opasek bezpieczeństwa w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Piechowicach prosi SENIORÓW o zgłaszanie osobiste, telefoniczne lub przez osoby bliskie seniorom, mieszkańców Gminy Miejskiej Piechowice w wieku 65 lat i więcej potrzebujących wsparcia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Piechowicach przystąpił do realizacji Modułu II tego Programu, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”.

 

W ramach Programu seniorom w wieku 65 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” wyposażonych w co najmniej trzy  z następujących funkcji:

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

 

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym Centrum Monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorom, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi.

 

Usługi realizowane w ramach tego programu są BEZPŁATNE

 

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w programie do dnia 10 czerwca 2022 r.

KONTAKT: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 75/76 12 349, 601 482 197  lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Piechowice ul. Szkolna 4 od poniedziałku do wtorku od 7:30 do 16:00,od środy do czwartku od 7:30 do 15:30, w piątki od 7:30 do 14:30 

 

 

do góry
Projekt i wykonanie INESA