Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 21 do 28 lutego potrwa tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw" od 21 do 28 lutego osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy czy informacji ze strony policji mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22, oraz do komisariatów podległych KMP w Jeleniej Górze w godzinach od 8:00 do 15:00. Dyżury o charakterze interdyscyplinarnym mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach udzielających pomocy.

Osobą pokrzywdzonym przestępstwem, bezpłatnych porad prawnych będą udzielali również asystenci sędziów i kuratorzy zawodowi w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze przy ul. Mickiewicza 21, zainteresowani uzyskaniem porady w w/w zakresie mogą je uzyskać w dniu 21 lutego 2020 roku (piątek) oraz w dniach od 24 do 28 lutego 2020 roku (poniedziałek-piątek) w godzinach 10:00-12:00

do góry
Projekt i wykonanie INESA